O mnie

O mnie

Cześć!

Nazywam się Marta Bukowska. Uczę ludzi, jak dzięki treningowi zbudować prawidłową relację z psem, by życie pod jednym dachem płynęło bezproblemowo.

Marzyłeś o psie. Oczyma wyobraźni widziałeś, jak tulisz go godzinami, a dzieci wesoło hasają z nim na spacerach. Teraz gdy pojawił się w Waszej rodzinie, zastanawiasz się, gdzie prysnął ten sielski obrazek. Sam ledwo utrzymujesz psa na smyczy, bo ten ciągnie i nadmiernie się ekscytuje. A gdy tylko zatrzaśniesz za sobą drzwi, Twój czworonożny przyjaciel rozpoczyna wielogodzinne serenady, a Ty dostajesz kolejne skargi od sąsiadów.

Czasem masz dość i myślisz, że trafił Ci się wadliwy egzemplarz? Wiem, jak Wam pomóc.

Pokażę Ci, jak przez odpowiednie szkolenie i podejście, radzić sobie z problemami behawioralnymi psa. Wyjaśnię Twojej rodzinie, jak opiekować się psem, by do nich nie dopuścić.

photo1 (1)
O mnie

Jak pracuję?

Najpierw pomogę Ci zrozumieć, dlaczego Twój pies nie potrafi odnaleźć się w ludzkim świecie. Potrzebuje mądrego przywódcy, który wskaże mu jego obowiązki i hierarchię w stadzie. To Twoja rola, by nauczyć go, jak ma postępować.

Uczę odczytywania mowy ciała psa, tłumaczę potrzeby i popędy zwierzaka.  Pokazuję, jak aktywnie można spędzić z nim czas poprzez naukę komend i sztuczek, czy ćwiczenia węchowe. Wyjaśniam dzieciom, jak być empatycznym dla zwierząt.

Korzystam z trenerskiego doświadczenia – wiem jak przekazać wiedzę, by nie było nudno. Wykorzystuję zabawy, ćwiczenia, rysunki, puzzle, filmy, bajki, kolorowanki. Zachęcam dzieciaki do uczestnictwa w szkoleniu psa.

Wierzę, że zmiana zawsze jest możliwa.

Wątpisz, że dotyczy to Twojego psa? Więcej wiary! Jeśli ja zmieniłam całe swoje życie w wieku 35 lat, Ty nauczysz swojego psa chodzić na luźnej smyczy.

O mnie

Jak to się stało?

Kiedyś spotkałbyś mnie w wielkim mieście, zabieganą, w pogoni za sukcesem. Prowadziłam swoje studio fitness i szkołę dla trenerów. Byłam trenerem i coachem biznesowym. Uczyłam ludzi, jak zacząć zawodowo robić to, co kochają.

Praca we własnej firmie pochłaniała mnie tak bardzo, że ciągły brak czasu i stres odbiły się na moim zdrowiu. Kiedy podczas wizyty lekarz spytał mnie, jak się czuję, rozryczałam się jak dziecko. Dotarło do mnie, że już od baaardzo dawna nie zastanawiałam się nad swoim samopoczuciem. Sprawy firmy były zawsze na pierwszym miejscu.

Dobrze wiedziałam, co to oznacza. Dopadło mnie wypalenie zawodowe. Na szczęście jako coach miałam wiedzę i narzędzia, by sobie z nim poradzić. Przypomniałam sobie, co jest dla mnie naprawdę istotne –

potrzeba bycia blisko natury i psy, które towarzyszą mi w życiu, odkąd pamiętam.

Sprzedałam swój biznes, zapisałam się na kynopsychologię na SWPS i razem z rodziną wyprowadziłam się na wieś.

O mnie

Psy

Od tamtej pory zmieniło się nie tylko moje życie, ale i życie kilku czworonożnych przyjaciół oraz ich rodzin.

Elektra była moją pierwszą psią podopieczną. Nieufna i zagubiona wśród obcych ludzi, nie odstępowała na krok huskyego, z którym mieszkała. Podczas szkolenia pokazałam jej, że jest świetna w ćwiczeniach węchowych, dzięki czemu wzmocniłam jej pewność siebie. Po naszych treningach stała się samodzielna i radziła sobie bez Cobiego.

Słodziak, mój kolejny uczeń, niezbyt interesował się swoją ludzką rodziną. Pokazałam właścicielom, jak mówić do niego, żeby motywować go do wykonywania poleceń. Nauczyłam, jak nagradzać i chwalić. Pokazałam dzieciom, jak ćwiczyć ze Słodziakiem.

O mnie

A prywatnie

Jestem mamą dwójki dzieci, które szanują przyrodę i mają fantastyczne podejście do zwierząt. Syn i córka dzielnie opiekują się swoim małym zwierzyńcem – dwoma szczurami i psem. Przyjaźnią się także ze wszystkimi okolicznymi psiakami. Wierzę, że wychowanie w zgodzie z naturą może sprawić, że świat stanie się lepszy.

O mnie

Szkolenie zaczyna się od rozmowy

Kiedy pies pojawia się w domu, staje się członkiem rodziny. A może raczej to człowiek zostaje członkiem jego stada? Nieważne jak na to patrzysz. Ważne, by dobrze rozumieć się z tym, kto mieszka z Tobą pod jednym dachem. Musicie się dogadać, bo przed Wami długie lata wspólnych przygód.

Porozmawiajmy więc i sprawdźmy, jak mogę Wam pomóc.