Cześć!

Nazywam się Marta Bukowska. Głęboko wierzę w to, że zapraszając psa do wspólnego życia staje się ono pełniejsze. Pies żyje teraźniejszością. Nie analizuje przeszłości ani nie martwi się przyszłością. Im lepiej rozumiesz swojego psa i zaspakajasz jego potrzeby, tym bliżej jesteś przyrody, wewnętrznej harmonii i odczuwasz więcej radości. 

Pies jak żaden inny gatunek bardzo chce zrozumieć człowieka i dopasowuje się do jego stylu życia. Jesteś mu winien szacunek, troskę i dbanie o zdrowie. A ja jestem tu po to, żeby opowiedzieć Ci, jak wychować psa, uczyć go nowych zachowań, zapobiegać kłopotom, a jeśli już się pojawią – jak je rozwiązać.

Można to zrobić tylko poprzez zrozumienie psiej natury, odkrycie, co motywuje do pracy Twojego psa, jaką lubi aktywność, a co go przytłacza. Ty i pies stanowicie niepowatarzalny duet. Nie potrzebujecie tresury, a wzajemnego zrozumienia i budowy relacji na całe życie psa.

Wuff ciekawe rzeczy!

Moje kompetencje

Może Cię to zaskoczy, ale pracuję głównie z opiekunem psa, bo to on żyje z nim na co dzień, nie trener. Nie zrobię roboty za Ciebie! Edukuję przewodnika i pokazuję, w jaki sposób ćwiczyć z psem.

Łatwość w dzieleniu się wiedzą wyniosłam z “domu nauczycielskiego”, a umiejętność pracy z ludźmi zdobyłam podczas studiów: socjologia – doradztwo psychospołeczne (Uniwersytet Szczeciński) i coaching z elementami psychologii (Uniwersytet Gdański). Tajniki psiej psychologii poznałam na studiach podyplomowych na kierunku kynopsychologia (SWPS). Następnie ukończyłam kurs instruktor szkolenia psów z zaświadczeniem MEN (Etogram). Regularnie biorę udział w seminariach i szkoleniach, stale poprawiając swój warsztat i poszerzając wiedzę.

Jednak najwięcej nauczyłam się dzięki mojej suni Chanel, która jest owczarkiem staroniemieckim. Moimi nauczycielami są wszystkie psy, z którymi pracuję. Bez nich cała teoria byłaby niczym!

Certyfikaty

Jak pracuję?

Sądzę, że umiejętność dbania o zwierzęta, zapobieganie przemocy i zrozumienie ich natury powinny stać się obowiązkowym punktem w edukacji dzieci. To one budują przyszłość i decydują o losach zwierząt. Dlatego stworzyłam autorski projekt dla najmłodszych, który bawi i edukuje. Więcej o nim przeczytasz tutaj – ZESZYT ĆWICZEŃ PSIEGO EKSPERTA.

Prowadzę również INDYWIDUALNY KURS POSŁUSZEŃSTWA. Jest to szkolenie składające się z 6 spotkań podczas którego Twój pies zdobywa umiejętności potrzebne w codziennym życiu, staje się pewniejszy siebie i zaczynacie lepiej się komunikować. Zapraszam Was do mnie (Czaple – Gdańsk Kokoszki) lub dojadę do Was.

Nie akceptujesz jakiegoś zachowania swojego psa? Nie wiesz, jak mu pomóc w kłopotach? Zaproś mnie na KONSULTACJĘ BEHAWIORALNĄ. Najpierw pomogę Ci zrozumieć, dlaczego Twój pies nie potrafi odnaleźć się w ludzkim świecie. Pokażę Ci, jak problematyczna sytuacja wygląda z perspektywy psa i jak z nim pracować.

Ooo TAK! wuff…

Wierzę, że zmiana zawsze jest możliwa

Wątpisz, że dotyczy to Twojego psa? Więcej wiary! Jeśli ja zmieniłam całe swoje życie w wieku 35 lat, Ty nauczysz swojego psa chodzić na luźnej smyczy.

Jak to się stało?

Kiedyś spotkałbyś mnie w wielkim mieście, zabieganą, skupioną na karierze. Prowadziłam swoje Studio Fitness & Pilates, a także szkoliłam trenerów i managerów z branży sportowej. Zarządzałam dużym zespołem, następnie pracując jako trener i coach biznesu.

Praca pochłaniała mnie tak bardzo, że ciągły brak czasu i stres odbiły się na moim zdrowiu. Sprawy zawodowe były zawsze na pierwszym miejscu.

Pewnego dnia postanowiłam to zmienić. Przypomniałam sobie, co jest dla mnie naprawdę istotne –

potrzeba bycia blisko natury i psy, które towarzyszą mi w życiu, odkąd pamiętam.

Sprzedałam swój biznes, zapisałam się na kynopsychologię na SWPS i razem z rodziną wyprowadziłam się na wieś.

Od tamtej pory

Zmieniło się nie tylko moje życie, ale i życie wielu czworonożnych przyjaciół oraz ich rodzin.

Elektra była moją pierwszą psią podopieczną. Nieufna i zagubiona wśród obcych ludzi, nie odstępowała na krok husky’ego, z którym mieszkała. Podczas szkolenia pokazałam jej, że jest świetna w ćwiczeniach węchowych, dzięki czemu wzmocniłam jej pewność siebie. Po naszych treningach stała się samodzielna i radziła sobie bez Cobiego.

Słodziak, mój kolejny uczeń, niezbyt interesował się swoją ludzką rodziną. Pokazałam właścicielom, jak nawiązać z nim kontakt i stać się dla niego atrakcyjnym. Nauczyłam ich, jak nagradzać i chwalić psa. Pokazałam dzieciom, jak ćwiczyć ze Słodziakiem.

Prywatnie

Jestem mamą dwójki dzieci, które szanują przyrodę i mają fantastyczne podejście do zwierząt. Syn i córka dzielnie opiekują się swoim małym zwierzyńcem – dwoma szczurami i psem. Przyjaźnią się także ze wszystkimi okolicznymi psiakami. Wierzę, że wychowanie w zgodzie z naturą może sprawić, że świat stanie się lepszy.

 

Opinie moich klientów

"Marta zmienia życie! Dzięki konsultacjom w Dog Coaching udało mi się “przekonać” mojego psa, że jego posłanie na korytarzu jest fajniejsze niż moje łóżko w sypialni. W końcu z mężem zaczęliśmy się wysypiać, bo niestety dotychczas chrapanie naszego cavalierka było dla nas życiową zmorą. Marta nauczyła mnie przede wszystkim, jak lepiej zrozumieć psa i uświadomiła, że u podstaw pracy z nim leży upewnienie się, czy my jako właściciele spełniamy wszystkie jego potrzeby (!!!) U mnie przyznaje, temat lekko leżał… Ale Marta przekazała mi to bardzo delikatnie, nie wywołując przy tym we mnie poczucia winy. Sami widzicie – doskonały coach…"

Joanna i punia

"Marta zmienia życie! Dzięki konsultacjom w Dog Coaching udało mi się “przekonać” mojego psa, że jego posłanie na korytarzu jest fajniejsze niż moje łóżko w sypialni. W końcu z mężem zaczęliśmy się wysypiać, bo niestety dotychczas chrapanie naszego cavalierka było dla nas życiową zmorą. Marta nauczyła mnie przede wszystkim, jak lepiej zrozumieć psa i uświadomiła, że u podstaw pracy z nim leży upewnienie się, czy my jako właściciele spełniamy wszystkie jego potrzeby (!!!) U mnie przyznaje, temat lekko leżał… Ale Marta przekazała mi to bardzo delikatnie, nie wywołując przy tym we mnie poczucia winy. Sami widzicie – doskonały coach…"

Joanna i punia

Mateusz Cieszyński
Mateusz Cieszyński
2023-10-16
Cane corso o imieniu Aza. Młoda suczka, energiczna trafiła pod opiekę Pani Marty. Po szkoleniu posłuszeństwa i spacerach socjalizacyjnych zupełnie inny pies w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W mojej opini Pani Marta ma obszerną wiedzę teoretyczną i rozumie zachowania psów w konkretnych sytuacjach. Co najważniejsze doskonale przekazuje ją na zajęciach indywidualnych które polecam! Aza uwielbia zajęcia z Panią Martą, a dla właściciela dobry czas na zrozumienie/poruszanie się/pobieganie z psem. Przyjemne z pożytecznym dla obu stron 😀 Pozdrawiamy Panią Martę.
Екатерина Савойская
Екатерина Савойская
2023-10-14
Dziękujemy za treningi dla naszej ABBI. Dobrze spędzaliśmy czas z korzyścią dla psa. Nasza ABBI jest zadowolona i wyszkolona, również my jesteśmy zadowoleni i polecamy od całego serca Martę :)
Aneta Rutkowska
Aneta Rutkowska
2023-08-01
Jesteśmy po rodzinnym szkoleniu posłuszeństwa z naszą Morką,która jest energicznym wyżłem węgierskim. Szkolenie przeprowadzone w pełni profesjonalnie , zawodowo z dużym wyczuciem i spokojem. Bardzo pozytywne, oparte na nagrodach i relacji z psem. Co najważniejsze każda lekcja była przemyślana, dobrze zaplanowana i przyniosła zamierzony efekt. Planujemy dalej współpracować z Panią Martą. Każdemu kto się zastanawia z całego serca POLECAMY!
Weronika Fryska
Weronika Fryska
2023-06-05
Marta to świetna trenerka. Jesteśmy bardzo zadowoleni z indywidualnego kursu posłuszeństwa. Wystarczyło 6 spotkań a zachowanie naszego psa bardzo się zmieniło. Polecamy !!!
Dagmara Korzeniewska
Dagmara Korzeniewska
2023-05-12
Bardzo polecam edukacyjne kolorowanki dla najmłodszych . Konsultacje dla dorosłych z problematycznymi pupilami również.
Maciej Dobruchowski
Maciej Dobruchowski
2023-04-25
Super trening dla pieska, uczący przede wszystkim pozytywnego podejścia do nauki prawidłowego zachowania u pupila. Pies zadowolony z treningu. Szczęśliwy, że mógł się wybiegać w bezpiecznym miejscu i że dostawał tyle nagród i pochwał za swoją pracę. My nauczyliśmy się jak postępować z psem. Córka podwójnie zachwycona, bo poza zajęciami, zobaczyła jak za miastem po okolicznych polach biegają dzikie sarny i króliki.
Karolina Lewińska
Karolina Lewińska
2023-04-20
Marta doradziła nam, w jaki sposób poradzić sobie z lękiem separacyjnym u Sky, którą wzięliśmy ze schrosnika. Odpowiednie wprowadzenie klatki kennelowej sprawiło, że nasza psina stała się spokojniejsza podczas nieobecności rodziny. Dodatkowo, mieszkanie przestało ulagać dalszej dewastacji. Dziękujemy!
mavek91
mavek91
2023-04-19
Nie miałem doświadczenia z rasą amstaff. Teraz wiem co robić by współpraca w relacji pies-człowiek przebiegała prawidłowo :) Polecam!
Paweł Makyła
Paweł Makyła
2023-04-19
Bardzo profesjonalny kurs który nauczył nas podstaw treningowych oraz co najważniejsze jak zrozumieć psa podczas współpracy. Dzięki tej wiedzy mamy dobry grunt na dalszy rozwój pupila .Zdecydowanie polecam.
Anna
Anna
2023-04-07
Zdecydowałam się na indywidualny kurs posłuszeństwa z powodu problemów na spacerze z moją labradorką (klasyka: ciągnięcie na smyczy, brak reakcji na komendy, skakanie na inne psy). Dzięki treningom z Martą lepiej komunikuję się z moim pieskiem, a spacer jest przyjemnością. Szczerze polecam!

Szkolenie zaczyna się od rozmowy.

Kiedy pies pojawia się w domu, staje się członkiem rodziny. A może raczej to człowiek zostaje członkiem jego stada? Nieważne jak na to patrzysz. Ważne, by dobrze rozumieć się z tym, kto mieszka z Tobą pod jednym dachem. Musicie się dogadać, bo przed Wami długie lata wspólnych przygód.

Porozmawiajmy więc i sprawdźmy, jak mogę Wam pomóc.